Knights Official Sponsor

Winter Sports

~ 2017-2018 ~

Girls Basketball

All-Region 1st Team: Samantha Owusu-Antwi

All-Region 2nd Team: Rekha Wijesurija

All-Region Honorable Mention: Kim Rumsey & Tangi Wilson

All-CUSD 1st Team: Samantha Owusu-Antwi

All-CUSD Honorable Mention:  Kim Rumsey

Boys Soccer

All-Region 1st Team: Christian Bermudez, Miles McCunniff, Jesse Ramirez , Kadin Rabo, Conner Dosmann, Diego Aires
All-Region 2nd Team: Basil Alhassen, Blaise Dalton, Ricardo Correa
All-Region Honorable Mention: Seamus McCarthy, Zachary Zahradnik
Region Player of the Year: Kadin Rabo ~ Region Coach of the Year: Alberto Millan

All-Conference 1st Team: Christian Bermudez, Kadin Rabo, Diego Aires
All-Conference 2nd Team: Miles McCunniff, Jesse Ramirez, Conner Dosmann
Conference Coach of the Year: Alberto Millan

All CUSD 1st Team: Diego Aires, Kadin Rabo
All CUSD Honorable Mention: Christian Bermudez, Jesse Ramirez, Conner Dosmann
All CUSD Coach of the Year: Alberto Millan

Boys Basketball

2A All-State Honorable Mention – Habi Ortiz

2A Metro South, First Team Selection – Habi Ortiz

2A Metro South, Honorable Mention – Korey Mason

All-CUSD Honorable Mention – Habi Ortiz

All-CUSD Mike Desper Award – Korey Mason

~ 2016-2017 ~

Boys Basketball

All-Region 2nd Team:  Trevor Booth, Habi Ortiz

All-Region Honorable Mention: Jack MacArthur

All-CUSD Honorable Mention: Trevor Booth

Girls Basketball

All-Region 1st Team:  Sophie Hansen, Brandi Wilson

All-Region Honorable Mention:  Kim Rumsey

All-CUSD Honorable Mention: Brandi Wilson

East Valley Tribune, All-Tribune Team Honorable Mention: Brandi Wilson

Boys Soccer

All-Region Region Player of the Year: Nathan France

All-Region Defensive Player of the Year:  James Seaman

All-Region Coach of the Year:  Alberto Millan

All-Region 1st Team:  Nathan France, Jacob Sinohui, Kadin Rabo, Connor Dosmann, Kazushi Iwamoto, Roy Lazaros, Basil Alhassen, James Seaman

All-Region 2nd Team:  Christian Bermudez, Diego Aries,

All-Region Honorable Mention:  Blaise Dalton

All-CUSD 1st Team: Nathan France, Jacob Sinohui

All-CUSD Honorable Mention: Connor Dosmann, James Seaman, Roy Lazaros

All-CUSD Coach of the Year: Alberto Millan

East Valley Tribune, All-Tribune Honorable Mention: Nathan France & James Seaman

Girls Soccer

Region Player of the Year:  Madison Smith

All-Region 1st Team:  Natalie Pencek, Koko Matsumoto, Madison Smith, Katrina Ward

All-Region 2nd Team:  Emily Pencek

All-Region Honorable Mention:  Rhiannon Horn, Allison Gruwell

All-CUSD Honorable Mention: Madison Smith, Natalie Pencek, Katrina Ward

East Valley Tribune, All-Tribune: Honorable Mention: Madison Smith

Wrestling

All-CUSD 1st Team: Korosh Eshani & Yousuf Halik

All-CUSD 2nd Team: Davoren Bishop, Danny Estrada, Hadi Mazboudi, Luke Orr

All-CUSD Honorable Mention: Rida Shiban, Nadeem Shiban, Jad Mazboudi

East Valley Tribune, All-Tribune Wrestling team: Korosh Eshani