Fall Sports

~ 2018 – 2019 ~

Football
AIA 3A Metro East All Region 1st Team: Bryan Dyson, Kellen Gibson, Blaise Dalton, Joel Diaz, James Ryskamp
AIA 3A Metro East All Region 2nd Team: James Ryskamp (Long Snapper),  Ihtiram Muhtady, Owen Sullins, Alex Raimondi, Bryce Chen, Mark Chavez, Deven Kukreja, Octavio Diaz
AIA 3A Metro East All Region Honorable Mention: Eric Decoster
Bryan Dyson – AIA 3A Metro East Region Offensive Player of the Year

 All CUSD 1stTeam: Byran Dyson (Receiver), Kellen Gibson (Linebacker, Blaise Dalton (Punter)
All CUSD Honorable Mention: Joel Diaz  (Safety), James Ryskamp, Ihtiram Muhtady, Mark Chavez (Quarterback), Bryce Chen (Receiver), Deven Kukreja

Volleyball
AIA 3A  Metro East All Region 1st Team: Julia Golichowski, Krista Rowan, Daria Sukhareva
AIA 3A  Metro East All Region Player of the Year: Krista Rowan
AIA 3A  Metro East All Region Offensive Player of the Year: Krista Rowan
AIA 3A  Metro East All Region Defensive Player of the Year: Daria Sukhareva
AIA 3A  Metro East All Region Coach of the Year: Heather Orr
AIA 3A  Conference All State 1st Team: Julia Golichoswki, Krista Rowan
AIA 3A Conference All State Honorable Mention: Daria Sukhareva
All CUSD 1st Team: Krista Rowan
All CUSD Honorable Mention: Julia Golichowski, Daria Golichowski
All CUSD Coach of the Year: Heather Orr

Badminton
All CUSD 1st Team: Candy Gao
All CUSD Honorable Mention: Sophia Lee
AIA DII Region Coach of the Year: Melanie Underwood

Cross Country
AIA 3A All Region 1st Team: Conner Dosmann
AIA 3A All State 1st Team: Conner Dosmann
AIA 3A Sectionals: 6th Place Team
AIA 3A All Region 2nd Team: Devon Baggot and Evie Jimenez
AIA 3A Sectionals: 4th Place

~ 2017 – 2018 ~

Football
AIA 2A Metro East Region 1st Team: Saar Zutshi (LB), James Chadwick (WR), Octavio Diaz (O-Line)
AIA 2A Metro East Region 2nd Team: Kellen Gibson (D-Line), Joel Diaz (DB), Owen Sullins (LB), James Ryskamp (L Snapper), Blaise Dalton (Kicker)
AIA 2A Metro East Region Honorable Mention: Bryan Dyson (WR), Mark Chavez (QB), Eric Decoster (D-Line)
All-CUSD 1st Team: Saar Zutshi (LB), Octavio Diaz (Center)
All-CUSD 2nd Team: Blaise Dalton (Punter
All-CUSD Honorable Mention: Joel Diaz (DB), Mark Chavez (QB), Bryan Dyson (WR), Kellen Gibson (D-Line), James Chadwick (WR), Owen Sullins (LB)
AIA 2A All-State Honorable Mention: Saar Zutshi (LB), Octavio Diaz (Center), James Chadwick (WR)

Badminton
All-CUSD  1st Team:  Candy Gao
All-CUSD Honorable Mention: Julia Lee, Sophia Lee, Neha Shakir

Girls Volleyball
AIA 2A Metro South Region Player of the Year: Lucy Hoffman
AIA 2A Metro South Region Offensive Player of the Year: Lucy Hoffman
AIA 2A Metro South Region Libero of the Year: Daria Sukhareva
AIA 2A Metro South Region Coach of the Year: Heather Orr
AIA Metro South All-Region 1st team:  Julia Golichowski, Krista Rowan
AIA Metro South All-Region Honorable Mention: Tendall Weigand
All-CUSD Honorable Mention: Lucy Hoffman, Daria Sukhareve
AIA 2A All- Conference Honorable Mention: Lucy Hoffman, Daria Sukhareve

Cross County
AIA  D4 Region – 3rd Place Boys Team Finish
AIA D4 All Region Honors: Conner Dosmann
AIA  D4 Region – 4th Place Girls Team Finish
AIA D4 All Region Honors: Evie Jimenez, Devon Baggot

~ 2016 – 2017~

Girls Volleyball
AIA 2A Metro South Region: Region player of the year Lucy Hoffman
All-Region 1st team:  Lucy Hoffman, Krista Rowan, Sydney Volk-Tuller
All-Region 2nd team: Daria Sukhareva
All-Region Honorable Mention: Julia Golichowski
All-CUSD Honorable Mention: Lucy Hoffman

Girls Cross Country
AIA State – 5th Place